• Mirë se vini në Afrikan Forest Timber Ltd

Mirë se vini në Afrikan Forest Timber Ltd

Fillimi i përulur

MBI 9 VJEÇ EKSPERIENCE NË INDUSTRI

African Forest Timber Ltd ose Afotimber, është e përfshirë në prodhimin, përpunimin, prodhimin dhe furnizimin e drurit të qëndrueshëm afrikanë dhe produkteve të drurit të fortë. African Forest Timber Ltd lindi në mënyrë unike për bizneset e drurit të fokusuar në Afrikë.

Në vitin 2014 African Forest Timber Ltd, u angazhua në tregtinë globale të drurit të fortë afrikan të sharruar. Ata ishin rritur për t'u bërë një tregtar kryesor global i drurit dhe produkteve të drurit afrikan.
Sot, African Forest Timber Ltd është një biznes i fokusuar në eksplorimin dhe furnizimin e drurit të qëndrueshëm të sharrës, drurit të fortë dhe produkteve të ngjashme në të gjithë botën.

Ne japim licencim për rreth 20,000 hektarë lëndë druri pyjore shiu të komunitetit në Kamerun, si dhe një pyll shiu në komunitet prej 10,000 hektarësh në Nigeri dhe Garbon. Çdo vend është i pajisur me makineritë më të fundit të lëvizshme Lucas Mill, të gjitha këto janë blerë brenda tre deri në katër vitet e fundit. Ne kemi instaluar gjithashtu magazina të tharjes së ajrit (AD) në rajonet e operuara të synuara, për të siguruar që të gjitha operacionet dhe proceset të mund të kryhen në vend.

WBI vepron si një urë lidhëse midis sektorit të prodhimit të drurit të Afrikës Perëndimore dhe industrisë globale të konsumit të drurit. Metodat tona të qëndrueshme synojnë të plotësojnë kërkesën në rritje për drurë me cilësi të lartë dhe vlerë të mirë.

 

Kontakt i shpejtë

Kërkesa Blerje

  Pse të zgjidhni African Forest Timber Ltd për të furnizuar lëndën tuaj drusore?

  Pse të zgjedhim lëndën tonë druri?

  African Forest Timber Ltd ofron një gamë gjithëpërfshirëse të lëndës drusore, e cila mund të dorëzohet në madhësi standarde ose të pritet sipas kërkesave dhe specifikimeve tuaja të sakta. Zgjidhni lëndë druri nga më shumë se 50 lloje druri, të marra dhe të eksportuara nga më shumë se 300,000 hektarë pyje të qëndrueshme në Perëndim dhe Qendror.

  • Lëndë drusore e furnizuar në sasi të mëdha, të prera sipas kërkesave tuaja specifike
  • Të tharë në ajër ose në furrë dhe ose të klasifikuar me AIC
  • Në dispozicion në sasi të mëdha dhe të përshtatshme për një sërë përdorimesh profesionale
  • Më shumë se 50 lloje druri për të zgjedhur
  • Përpunuar me ekspertizë në sharra moderne
  • Me burim nga pyjet e qëndrueshme afrikane

  Projektet e pylltarisë në Afrikan Forest Timber Ltd

  Për të demonstruar përkushtimin e kompanisë për të mbrojtur vlerat e ruajtjes në pyjet e saj, kompania ka trajnuar ekipin e saj të anketimit të aksioneve se si të identifikojë HCV-të.

  Varietetet e lëndës drusore

  Ne kemi akses në një gamë të larmishme druri nëpër pyjet tona, me më shumë se 50 lloje drurësh të fortë dhe të butë për të zgjedhur. Eksploroni produktet tona më poshtë për të parë shumëllojshmërinë e kokrrave, ngjyrave dhe teksturave të disponueshme, me çdo dru që ka vetitë e veta unike në mënyrë që të gjeni drurin e përsosur për projektin tuaj. Pavarësisht nëse dëshironi të kuqtë e pasur të Padouk, forcën strukturore të pishës ose nuancat e thella të Tikut, mund t'i eksploroni të gjitha këto dhe më shumë në galerinë tonë të drurit të disponueshëm. Shihni lista e plotë e lëndës drusore këtu, me fletë të dhënash të disponueshme për çdo produkt.

  Rishikimi i Klientit

  Paqja e mendjes duke ditur që shtëpia juaj është ndërtuar siç duhet, herën e parë

  • Ne kishim lexuar komente të këqija dhe hezituam përpara se të bënim porosinë tonë, por nuk kishim probleme me to, sepse sinqerisht më vonë zbuluam se nuk është e lehtë të bësh logjistikë dhe transport në Afrikë. Ne nuk dëgjuam asgjë për rreth 10 ditë, kështu që dërguam një kujtesë me email. Ata më pas thanë se do të merrnim dorëzimin tonë javën e ardhshme dhe do të merrnim një njoftim konfirmimi paraprakisht. Më pas morëm një email duke thënë se porosia jonë do të dorëzohej të premten me një kujtesë të enjten, e cila është pikërisht ajo që ndodhi. Shërbimi ishte i mirë edhe pse ne do të sugjeronim shtytje të buta gjatë rrugës. Tashmë kemi rinovuar një kontratë të re për 1600 milion3

   Imazhi i klientit
   • Ekaterina
   • Rusi
  • Ne porosisim 300 metër kub dërrasa të forta afrikane Iroko dhe jemi vërtet të impresionuar me cilësinë e veshjes, të dorëzuar më shpejt se sa sugjerohet dhe ne do ta paketojmë. Shërbim shumë më i mirë se disa nga vlerësimet negative që do të dëshironit të besoni. Pritje më e gjatë se normalja për shkak të kërkesës dhe COVID-19 përndryshe të çuditshme. Do të përdoret përsëri më shpejt.

   Imazhi i klientit
   • Jonathan Lues
   • Mbretëria e Bashkuar
  • Dorëzimi zgjati shumë, me shumë pak/komunikim të dobët rreth vonesës. Druri mbërriti i përfunduar i njomur dhe i mbuluar me myk të trashë. Unë jam ende duke u përpjekur ta thaj atë më shumë se një javë pas dorëzimit, kështu që nuk mund t'i rrafshoj / rërësoj ato. Druri i Pyjeve Afrikane është një vend i mirë për dru të fortë, por do t'ju duhet të ndiqni mirë paketimin dhe zgjedhjen e agjencisë së transportit. Por cilësia është në rregull.

   Imazhi i klientit
   • David Matinez
   • Meksikë
  • Ndërsa dorëzimi fillimisht u vonua, trarët tanë mbërritën sipas orarit të rishikuar dhe ne ishim jashtëzakonisht të kënaqur me cilësinë. Shërbim i shkëlqyer dhe produkte cilësore. Unë do ta përdor këtë kompani disa herë. Komunikimi gjithmonë i mirë i lëndës drusore dhe shpërndarjes është gjithmonë i mirë.

   Imazhi i klientit
   • Guy Campbell
   • Kanadë
  • Jam shumë i kënaqur me 700 metër kub drurë afrikanë që bleva nga African Forest Timber Ltd. Ata janë një produkt cilësor me një çmim shumë të drejtë. Lehtë për t'u komunikuar në çdo kohë dhe shërbimi i tyre ishte shumë efikas gjatë gjithë kohës. Kompania e transportit të dërgesave ishte shumë e aftë dhe e dobishme. Kjo ishte hera e dytë që blej nga kjo kompani dhe do ta bëj përsëri. Shumë e rekomanduar. Faleminderit për një shërbim të shkëlqyeshëm nga porositja në linjë deri në shpërndarjen e sjellshme dhe efikase do t'ua rekomandojë të tjerëve dhe patjetër do të përdorni përsëri African Forest Timber Ltd.

   Imazhi i klientit
   • LUNA STURAT
   • Projektues
  • Kur shumica e furnitorëve të tjerë nuk kishin magazinë në Gjermani dhe unë erdha përmes African Forest Timber Ltd me pikërisht atë që më nevojitej dhe kur më nevojitej, ishte 2 tabela dhe rreze fjalësh të përziera me kontejnerë, dorëzimi ishte siç ishte planifikuar. Çmime të mira, të lehta për t'u porositur, çmime të mira dërgese. Problemi i vetëm ishte që nuk mora një telefonatë për të thënë se do të dërgonin të nesërmen, kështu që unë nuk isha brenda. Dërgesa u la në një vend të mirë dhe një fqinj më zgjidhi. Unë do ta rekomandoja këtë kompani.

   Imazhi i klientit
   • Sharma Rohit
   • Indi
  error: Përmbajtja është e mbrojtur !!